אודותינו

עמותת חסדי עירית נוסדה‏ בשנת ‏1997‏ בקריית החינוך גבעת וושינגטון והינה עמותה ללא כוונות רווח ומשמשת כקרן סיוע למשפחות נזקקות.

העמותה הוקמה ע"ש עירית דרובינר ז"ל, סטודנטית במכללת גבעת וושינגטון שנהרגה בתאונת דרכים.


העמותה, שהחלה את פעילותה בסיוע ל-3 משפחות בלבד, גדלה וצמחה למספר שיא של מעל 500 משפחות המקבלות מדי שבוע סיוע בסל-מזון איכותי.  


מדי שבוע, בימי רביעי בין השעות 19:00-22:00 מחולקים מאות סלי מזון המכילים בעיקר פירות וירקות למאות משפחות ברחבי ערי השפלה הגדולות: אשדוד, יבנה, רחובות גדרה ויישובי האזור.


איסוף הציוד, אחסונו ואריזתו מתבצעים על ידי מתנדבים בכל הגילאים מילדים ונערים ממוסדות החינוך באזור, דרך משפחות, אימהות, אבות וילדיהם וכלה באנשים טובים ממחוזות שונים שפוקדים את העמותה מידי שבוע במשך שנים.

כלל הפעילות מתבצעת בקריית החינוך גבעת וושינגטון, שבניהולו של יקי סעדה, אשר תרמה את שטח הפעילות והאחסון. כיום יש למעלה מ-90 קווי חלוקה המופעלים גם הם על ידי מתנדבים שמגיעים מקרוב ומרחוק. 


לקראת החגים - מגדילה העמותה את התמיכה למשפחות הנזקקות, באמצעות סל מוצרי יסוד המצטרף לסל הבסיסי. הסל החגיגי כולל בקבוקי יין ושמן, מארזי קמח, מלח וסוכר, עוגות ועוגיות ומגוון רחב של מוצרים בסיסיים. השקעה שמגיעה לסך של מאות אלפי שקלים.


ברבות השנים, התפתחה העמותה למגוון תחומים נוספים שכולם עוסקים בסיוע וגמ"ח. כך לדוגמא השאלת ציוד, פריטים וריהוט לאירועים ולבתי אבלים - שולחנות, כיסאות, פלטות, מיחמים ומאווררים. תרומת מזוזות ובדיקת קלפים וכן תפילין לנערים שהגיעו למצוות, ציוד רפואי כגון אנלציות, מכשירי אדים חמים/קרים, משאבות חלב וכדומה, ואף ביגוד חדש שמגיע מעודפי סחורות.
 

החברה ההטרוגנית ממנה מורכבת אוכלוסיית המתנדבים מעצימה עוד יותר את החוויה הייחודית של העשייה ההתנדבותית. ילדים בני 3-4 לצד הדור השלישי בגילאי 60-70, נערות ונערים בגילאי חטיבה ותיכון לצד אימהות, אבות ובני משפחותיהם, מנכ"לים ובעלי תפקידים לצד סטודנטים וחיילים משוחררים ועוד.


סוד קסמה של העמותה הוא חוויית הנתינה ורוח ההתנדבות של כלל הפעילים בה, אשר יצרה אווירה משפחתית חמה ואוהבת, שכל כולה טוב לב ודאגה לרווחת הזולת. 
המשימה אותה מקיימים מתנדבי העמותה כ-20 שנה ברציפות הינה מורכבת ומאתגרת, אך הסיפוק והידיעה כי כל משפחה נזקקת ממתינה לשתי הדפיקות בדלת, המבשרות על הגעת הארגז השבועי - מעניקה לכולנו כח כל שבוע מחדש. 
אנו נשמח גם לעזרתך, כדי להרחיב את הפעילות למשפחות נוספות המבקשות להיכנס למעגל הנתמכים.

העמותה בעלת רישום במשרד העמותות, עמותה : 580437804 ואישור קבלות לפי סעיף 46.

תעודת-רישום-2004-חסדי-עירית-גבעת-וושינגט
אישור ניהול תקין 2022 - חסדי עירית - גבעת וושינגטון (ע-ר).png

מתוך עמוד האינסטגרם שלנו